Český granát byste našli ve šperkovnicích po celém světě. Tenhle unikátní drahokam je totiž oblíbený jak v zemi, ze které pochází, tak u turistů z celého světa. Granátové šperky nosili šlechtici, čeští vlastenci, umělci i obyčejní lidé. Kámen barvy holubičí krve dodnes zdobí milovníky šperků napříč sociálními vrstvami a světadíly.

Český granát – poklad ze srdce Evropy

Drobný drahokam sametově rudé barvy je po celém světě známý jako „český granát“. Málokdo ale ví, že odborníci pro něj mají další jméno – „pyrop“. Tenhle průsvitný minerál je výjimečně odolný a barevně stálý, proto dává zlatníkům spoustu možností, jak ho proměnit v jedinečný klenot. Český granát totiž svědčí jak klasickému, tak i modernímu designu šperků.

Ozdoba české historie

Granátové šperky jsou na území dnešní České republiky populární od nepaměti. Z říčních náplavů se české granáty sbíraly a vyvážely už ve středověku. Oblíbené byly za vlády císaře Rudolfa II. a největší boom zažily v době národního obrození na konci 18. a v první polovině 19. století. Mít svůj unikátní kousek rodné země je stále „in“. Zvláště starší generace pečlivě střeží rodinné šperky z těchto výjimečných kamenů a předávají je svým dětem.

Víte, co škodí a prospívá vašim šperkům a jak o ně pečovat? Přečtěte si více o tom, jak pečovat šperky, aby zářily napořád.

Cesky granat

Krása na tisíc způsobů

Český granátový šperk seženete ve zlatě i stříbře. Slušet vám bude při každé příležitosti – třpytivý doplněk z rudých kamenů oživí váš outfit, ať už dáváte přednost elegantnímu nebo modernímu stylu. Český granát vynikne samotný nebo v kombinaci s dalšími drahokamy. Milovníky luxusu potěší kombinace s diamanty. Pro ty, kdo hledají opravdový unikát, bude správnou volbou granátový šperk s vltavíny.

Máte svoje granátové náušnice, náhrdelník, prsten nebo náramek? Ne?! V Prague Garnet Center si určitě vyberete ten pravý.