Šperky patří k oblíbeným dárkům od jara do zimy. Skvostem ze zlatnictví totiž uděláte radost vždycky – ať už jde o výjimečné mezníky vašeho života (zásnuby, narození dítěte, výročí, významné životní jubileum, promoce…), nebo svátky, které slavíte každý rok (Vánoce, narozeniny, jmeniny, Valentýn…). Víte ale, jak vybrat šperk, aby byl opravdu příjemným překvapením? Inspirujte se naším návodem a vaši obdarovaní budou zářit stejně jako váš třpytivý dárek.

Šperk jako dárek pro ženu

Správná velikost prstenu pro partnerku dělá mužům největší starosti. Zvlášť, pokud jde o překvapení v podobě zásnub. Partneři milovnic šperků to mají snazší – stačí odkoukat, který prsten vaše partnerka nosí na prsteníčku levé ruky (nebo alespoň na levé ruce), a nepozorovaně si ho „vypůjčit“. Ve zlatnictví vám podle něj určí přesnou velikost, a tak budete mít jistotu, že prsten padne jako ulitý. Jestli si vaše snoubenka na prsteny příliš nepotrpí, budete se muset spokojit s odhadem nebo požádat o pomoc její kamarádku či sestru. Máte v plánu svoji drahou potěšit náušnicemi? Pak byste měl zjistit, jaký druh zapínání jí vyhovuje nejvíce. U náhrdelníků a náramků se řiďte jejím stylem oblékání a oblíbenou barvou. Pokud bude za pultem zlatnictví stát žena, může být i její rada nad zlato.

Darek s kvetinou

Plánujete požádat svou partnerku o ruku? Proměňte tento mezník vašeho vztahu v jedinečný moment, na který budete oba dlouho vzpomínat. Máme pro vás několik tipů na ty nejromantičtější zásnuby.

Když šperky zdobí muže

Náramky, prsteny, řetízky nebo manžetové knoflíčky a spony na kravatu. Šperků pro muže je celá řada. Na rozdíl od žen si pánové příliš nepotrpí na zdobné šperky a dávají přednost jednoduššímu designu.

darky pro muze

Máte doma mladého sportovce? – Hledejte inspiraci u jeho oblíbené sportovní hvězdy a sáhněte raději po bílém zlatě, chirurgické oceli nebo stříbře. Nosí váš muž do práce oblek? – Pak vsaďte na elegantní hodinky nebo manžetové knoflíčky. Chcete šperkem potěšit dědečka? Vsaďte na žluté zlato a masivní prsten, který mu bude připomínat jeho postavení. Je váš táta tak trochu dobrodruh? – Šperky, které kombinují kov a kůži, bude jistě nosit rád.

S výběrem šperků vám v Prague Garnet Center rádi poradíme. Ten nejhezčí kousek si u nás vyberou milovníci klasického i moderního designu. Přijďte se podívat do Štupartské a překvapte své blízké luxusním šperkem. Přemýšlíte, zda pro ženu zvolit diamant či briliant? Přečtěte si několik tipů, které vám pomohou se rozhodnout.