Český křišťál je živoucí tradice, na kterou nedají dopustit Češi ani návštěvníci ze zahraničí. Ručně broušené vázy, skleničky, mísy nebo karafy se v českých domácnostech dědí z generace na generaci. V zahraničí skvosty z českého křišťálu svým majitelům připomínají, že Českou republiku nestačí navštívit jen jednou.

Každý kus je originál

Za každým výrobkem z českého křišťálu stojí zručnost a technické znalosti sklářských mistrů, kteří je předávají svým žákům už po několik století. Skláři, brusiči nebo rytci musí mít kromě šikovných rukou také umělecké cítění. Díky tomu je každý kus pravého českého křišťálu originální umělecké dílo.

Můžete se jím kochat a zároveň si z něj vychutnat třeba oblíbené víno. Každý váš přípitek se tak stane neopakovatelným zážitkem. Propojením luxusu a praktického využití si český křišťál našel cestu do domácností po celém světě.

Crystal glasses

Čirá elegance a tisíce barev

Český křišťál seženete v klasickém čirém provedení, v kombinaci se zlacením a chybět nesmí ani žádaná barevná varianta s čirým dekorem. Ta se vyrábí propojením vnitřní čiré a vnější barevné vrstvy skla. Úchvatné vzory do ní musí brusič brousit tak hluboko, dokud nezačne prosvítat základní čirá vrstva. Výsledkem je pestrá hra barev a světla, která se mění s každým úhlem pohledu. Než se český křišťál vydá za výkladní skříně, projde ještě důkladným leštěním a několika přísnými kontrolami. Na kvalitu broušeného skla se dnes dbá stejně pečlivě, jako tomu bylo před stovkami let.

Crystal glasses

Vybroušená vzpomínka z cest

Český křišťál si oblíbili nejen turisté, ale také významné osobnosti. V průběhu historie se soupravy z broušeného skla staly například svatebním darem pro evropské královské rodiny. Svůj luxusní kousek z českého křišťálu si v rámci tradice rozbalí i nejeden český novomanželský pár. Naši zahraniční zákazníci si jako vzpomínku na Prahu nejčastěji odváží domů broušené sklo z kolekce Aida a Caesar. Zatímco milovníci jemných motivů dávají přednost detailně zdobené Aidě, vyznavači reliéfního dekoru sáhnou spíše po odvážně broušeném Caesaru. Který padl do oka vám?

Svůj křišťálový kousek luxusu si můžete pořídit i vy – stačí si pro něj zajít do Prague Garnet Center.