Správná velikost prstenu bývá největší oříšek, zvlášť pokud máte v plánu tímhle dárkem překvapit. Ať už se chystáte svoji partnerku požádat o ruku, nebo jen potěšit luxusním vánočním dárkem, měl by jí prsten padnout jako ulitý. Aby tomu tak skutečně bylo, nechte se inspirovat našimi třemi tipy.

Tajná výpůjčka

Zjistit správnou velikost prstenu je nejnáročnější úkol pro každého budoucího ženicha. Prsten musí padnout jako ulitý, a přitom snoubenka nesmí do poslední chvíle nic tušit. Jak ale zjistit velikost a nezkazit překvapení? Partneři milovnic šperků to mají snazší – stačí odkoukat, který prsten vaše partnerka nosí nejraději (nebo který nosí na prsteníčku levé ruky) a nepozorovaně si ho „vypůjčit“. Ve zlatnictví vám podle něj určí přesnou velikost, a tak budete mít jistotu, že zásnubní prsten nebude ani příliš volný, ani moc těsný. V případě, že prsten nemůže z její šperkovnice „zmizet“ nadlouho, stačí pečlivě obkreslit jeho vnější i vnitřní obvod. I podle toho vám zlatník pomůže vybrat správnou velikost. Jestli si vaše snoubenka na prsteny příliš nepotrpí, budete se muset spokojit s odhadem nebo požádat o pomoc její kamarádku či sestru.

Prsten

Přemýšlíte, zda pro ženu zvolit diamant či briliant? Přečtěte si několik tipů, které vám pomohou se rozhodnout.

Prsten

Pomocníci z papíru a provázku

Odkládá vaše partnerka prsten jenom před spaním nebo sprchováním? – Chopte se příležitosti a přeměřte ho pomocí měřicího pásku. Ten seženete ve zlatnictví a pomůže vám zjistit správnou velikost během chvilky. Pokud vaše milá prstenům nefandí, můžete jí zkusit změřit prst pomocí tenké stužky nebo provázku. Stačí ho ovinout kolem prstu, označit si konec a podle délky provázku zjistíte velikost prstenu. Tahle varianta však vyžaduje notnou dávku odvahy. Aby obdarovaná nepřišla o překvapení, načasujte si měření na dobu, kdy bude opravdu tvrdě spát. V opačném případě hrozí, že ji polekáte nebo připravíte o překvapení. Snoubenci pozor! – Ujistěte se, že měříte prsteníček levé ruky.

Plánujete požádat svou partnerku o ruku? Proměňte tento mezník vašeho vztahu v jedinečný moment, na který budete oba dlouho vzpomínat. Máme pro vás několik tipů na ty nejromantičtější zásnuby.

S pravdou ven

Chcete si být velikostí stoprocentně jistý a obejdete se bez překvapení? Pak není nic jednoduššího než se dotyčné rovnou zeptat, jak velký prsten jí padne. Případně to můžete zjistit společně. I když bude tušit, co letos najde pod stromečkem, nebo na co se jí v nejbližší době zeptáte, o překvapení tak úplně nepřijde. Výběr prstenu totiž stále zůstane ve vaší režii.

Nejhezčí šperk a správnou velikost prstenu vám rádi pomůžeme zjistit i u nás v Prague Garnet Center. Zastavte se ve Štupartské!

Zasnubni prsten