Chystáte se dát své drahé onen prstýnek, na který už dlouho tajně čeká? Pak při shánění toho nejhezčího budete řešit dilema, jestli máte ve zlatnictví chtít diamant nebo briliant. Pojďte se s námi podívat, jak je to správně.

 

Tajemství odhaleno

Označení „diamant“ použijeme, pokud o něm mluvíme jako o surovém nerostu, ale také v případě některých už vybroušených diamantů. Asi vás teď napadne, jak tedy rozeznat broušené diamanty od briliantů. Zkušený šperkař to pozná na první pohled – briliant je totiž konkrétní typ brusu. Aby se drahokam na vašem prstýnku mohl pyšnit tímhle názvem, musí splňovat jasně dané podmínky.

57 odstínů lesku

Přesně tolik plošek neboli faset musí brusič vykouzlit na surovém diamantu, abychom o něm mohli mluvit jako o briliantu. Tenhle typ brusu právem patří mezi nejoblíbenější – z optických vlastností diamantu těží maximum, a tak se hotový kámen krásně leskne. Podle toho také dostal své jméno – „brilliant“ znamená ve francouzštině „zářící“. Zazářit s brilianty nebo diamanty, můžete i vy, stačí se zastavit v našem klenotnictví.

Certification
Engagement rings

Je z čeho vybírat

V Prague Garnet Center si svůj diamantový šperk vybere i ten nejnáročnější zákazník. Máme nejrozmanitější kolekci v Praze, a tak si přijdou na své vyznavači klasiky i moderního designu. Šperky od italských a francouzských návrhářů nechávají vyniknout kráse jednotlivých drahokamů nebo vytváří úchvatné kombinace s jinými kameny. Ke každému šperku dostanete certifikát pravosti a 5letou záruku.

Zásnubní prsten nejen s briliantem bude slušet i vaší snoubence. Vyberte jí ten nejhezčí v našem klenotnictví.