Je čas vymyslet vánoční dárek pro ženu vašeho srdce. A protože to její je jistě ze zlata, zaslouží si najít pod stromečkem dárek nad dárky – šperk. Nejste si jistý, jestli vyberete ten pravý? Máme pro vás 3 rady, které vás dovedou tomu nejhezčímu šperku pro vaši přítelkyni, snoubenku nebo manželku.

Promyslete si, jaký šperk koupíte

Nejdříve je potřeba zjistit, jestli váš vánoční dárek pro ženu má být náhrdelník, pár náušnic, náramek nebo prsten. Pokud se chystáte požádat svoji přítelkyni o ruku, pak máte jasno. V opačném případě sledujte, jaké šperky nosí vaše drahá nejčastěji. Výrazně tím snížíte riziko, že se na váš vánoční dárek bude prášit v krabičce.

Zatímco jedné ženě udělá radost jakákoli třpytivá ozdoba, jiná dává přednost například jen náušnicím nebo prstenům. To mějte na paměti zvláště při výběru celé sady. – V té by se měly objevit takové šperky, které vaše partnerka opravdu nosí. Líbí se vám na ženách náušnice a na té své jste je zatím neviděl? Pak se před samotným nákupem nezapomeňte ujistit, jestli má propíchnuté uši.

Sada sperku

Nejste si jistí, jak vybrat správný šperk pro muže? Přečtěte si naše tipy, jak obdarovat muže tím správným šperkem.

Dva prsteny

Zvolte ten správný na materiál

Když víte, jaký šperk budete shánět, zamyslete se nad materiálem. Ten se odvíjí i od rozpočtu, který jste si na pořízení vánočního dárku stanovil. Zlato si můžete vybrat hned v několika variantách. Kromě nejznámějšího žlutého je k dostání také v bílé nebo růžové barvě. Krásné šperky ale seženete i ve stříbře nebo chirurgické oceli. Ani tady neuděláte chybu, když se zaměříte na partnerčiny oblíbené kousky. Obecně platí, že mladší dámy dávají přednost bílému zlatu nebo stříbru. Starším ženám se více líbí klasické žluté zlato. A protože výjimky potvrzují pravidlo, spoléhejte se na to, čím se vaše drahá zdobí nejčastěji.

Váháte, zda máte při koupi šperku ve zlatnictví chtít diamant nebo briliant?  Přečtěte si,  jak je to správně.

Respektujte její vkus

Vánoční dárek pro ženu by měl odrážet její osobnost a styl oblékání. Minimalistku, která si nepotrpí na výrazné vzory, potěšíte střídmým designovým šperkem. Sportovkyně ocení hlavně moderní a jednoduchou ozdobou, která má praktické zapínání. Převládá v šatníku vaší partnerky ženskost a elegance? Pak ve stejném stylu vybírejte i své třpytivé překvapení. Že máte na šperky jiný vkus? Tak ho tentokrát nepouštějte ke slovu a dejte svým dárkem najevo, že si všímáte toho, co se jí líbí!

Šperk na Vánoce potěší snad každou ženu. Teď, když víte, jak vybrat vánoční dárek pro tu svoji, stačí jediné – zastavit se pro něj v našem obchodě.

Roberto Bravo