Dárek nebo radost pro sebe? Ať už se chystáte do zlatnictví z jakéhokoli důvodu, vybírejte šperky tak, aby slušely. Jak ale poznat, komu bude slušet zlato a komu svědčí spíše stříbro? Přečtěte si pár jednoduchých pravidel, která vám při výběru šperků napoví.

Barevná typologie a šperky

Barva vlasů, očí a pleti napoví, co vám bude nejvíc slušet. Barevná typologie je dobrým vodítkem nejen při výběru oblečení, přelivu nebo líčení. Spolehnout se na ni můžete také v případě šperků. Poradí vám nejen s věčným dilematem, jestli sáhnout po zlatě, nebo dát přednost stříbru. S barevnou typologií vyladíte také odstín kamenů a správnou velikost šperku. Než se tedy vydáte pro nový přírůstek do šperkovnice, zjistěte si, který barevný typ k vám nejvíc sedí. Stačí se podívat do zrcadla a najít se v jednom z následujících popisů.

Girl in fields

Jarní typ

Jste plavovlasá víla s modrýma, šedýma nebo oříškovýma očima? Máte světlou pleť se zlatavým nádechem nebo vás zdobí zlatohnědé pihy? Pak patříte mezi něžné jarní typy.

Letní typ

Světlá pleť s růžovým nádechem, tmavě modré nebo hnědé oči a vlasy v odstínu chladné blond, případně hnědé. – To jsou poznávací znamení noblesních letních typů.

Podzimní typ

Zrzky a zlatovlásky se světlou pletí s pihami i bez nich. Na svět se dívají hnědýma, zelenýma nebo zelenomodrýma očima a jejich rty mají sytě červenou barvu. Tak se poznají šarmantní ženy podzimního typu.

Zimní typ

Podobáte se pohádkové Sněhurce? Máte tmavě hnědé nebo havraní vlasy, světlou pleť a chladné modré nebo tmavě hnědé oči? V tom případě jste nepřehlédnutelný zimní typ.

prsteny

Zlato nebo stříbro?

Když znáte svůj barevný typ, je výběr šperků jednoduchý. Po zlatě sáhněte v případě, že patříte mezi teplé jarní a podzimní typy. Naopak stříbro a bílé zlato vám bude slušet, pokud jste se našla ve studených tónech léta a zimy. To ale není všechno. Pozornost věnujte i barvě drahokamů a druhu šperků. Něžné jaro zazáří s jemnými nebo drobnými klenoty v jasných barvách. K noblesnímu létu se nejvíce hodí vintage šperky s patinou a nepříliš výraznými kameny v chladných odstínech. Šarmantní podzimní krásky si mohou dovolit masivní šperky z přírodních materiálů v zemitých nenápadných barvách. Naopak výrazným zimním typům svědčí jak syté odstíny kamenů, tak i extravagantní a třpytivé šperky.

Teď, když víte, jaký šperk vám bude slušet, zastavte se pro něj v Prague Garnet Center. Pokud sháníte třpytivý dárek, přečtěte si, jaké šperky ocení muži a se kterými zabodujete u žen.